Очищення стічних вод - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Очищення стічних вод

 

Вода є кращим розчинником, як ми знаємо, у ній легко розчиняються тисячі хімічних речовин, які разом зі стічними водами викидаються в навколишнє середовище людини.
1-ochistka-vodi
Методи очищення води
Є три типи технологій очищення води: фізичний (механічний), хімічний і біологічний.

Механічні методи:
Процес деформації, коли більші плаваючі тіла  втримуються фільтром.  Так само при фізичному очищенні може застосовуватися флотація й відстоювання (випадання  речовин в осад). Серед фізичних методів виділяють: кипіння, пастеризацію, використання ультразвуку, випромінювання ( Уф-І гама). Кип’ятіння води й пастеризація спрямована для дезінфекції води, руйнуючи форми патогенних організмів. За допомогою УФ- випромінювання відбувається знищення мікроорганізмів ( при довжині хвилі 265 нм). Ефективність технології очищення води з використанням ультразвуку залежить від інтенсивності й частоти звуку, а також від типу й кількості мікроорганізмів.

Хімічні методи:
Додавання хімічних речовин, які сприяють виникненню реакції з наступним виділенням, а також можливістю випадати в осад, або ж знищення бактерії. При технології хімічного очищення у воду додають  окиснювачі (наприклад, хлор, діоксид хлору, озон).

Біологічні методи:
Стічні води можуть бути очищені в природньому середовищі при влученні в ґрунт або в озері. У штучно створених водоймах, біологічні технології очищення води відбувається завдяки імітації  природних процесів, які містять у собі аерацію й очищення за допомогою аеробних бактерій.