Єдина сільськогосподарська політика - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Єдина сільськогосподарська політика

 

Єдина сільськогосподарська політика по- новому  Європейський Союз хоче обмежити витрати на Єдину сільськогосподарську політику  (ЄСП) у бюджеті на період 2014- 2020 рр., щоб більше коштів спрямувати на нові  пріоритети (енергетика, клімат, інновації).  Також  дискутуються зміни способу  доплат фермерам.

У зв’язку з економічною кризою, ймовірно, не вдасться вирівняти дотації на гектар на рівні  всього ЄС (зараз доплати у “старих” державах-членах ЄС вищі, ніж у “нових”). За оцінкою Марка  Савіцкого, міністра сільського господарства і розвитку села Польщі, „…не йдеться про  обмеження коштів для здійснення ЄСП”.

Скорочення витрат на ЄСП – це також умова, що її ставить Великобританія, у зв’язку з  ймовірністю її відмови від знижки, усталеної ще в 1984 році (в даний час англійці сплачують до  бюджету ЄС тільки 0,05% їхнього ВВП). У зв’язку з цим Брюссель, до деякої міри, змушений  обмежити витрати на сільське господарство.  Зараз розглядаються два варіанти реформи сільськогосподарських субсидій. У першому  передбачається ренаціоналізація – частину коштів на дотації покриють країни-члени ЄС. У  другому варіанті передбачено поступову ліквідацію Євросоюзом субсидій для фермерів і  створення замість них фонду розвитку сільських районів.