Що краще вибрати для будівництва житлового котеджу: силікатну (білу) цеглу або газобетонні блоки

Що краще вибрати для будівництва житлового котеджу: силікатну (білу) цеглу або газобетонні блоки

 

Вибір матеріалу для стін майбутнього будинку дуже важливий, тому що від нього залежить міцність всієї конструкції будинку і то, наскільки він буде теплим. При будівництві будинку найбільш часто використовуються біла силікатна цегла і газобетонні блоки.Білу силікатну цеглу і газобетонні блоки можна подивитись на сайті https://budmat.lviv.ua/.

Бренд

Сьогодні приватні котеджі більше будують з газобетонних блоків, ніж з білої цегли. Їх застосування обумовлено:

– економією фінансових коштів;

– більш низьку теплопровідність.

Будинок із силікатної цегли прослужить сотню років. Практика показала, що будинок з газобетонних блоків здатний зберігати свої експлуатаційні якості на належному рівні тільки п’ятдесят років.Далі, дому з газобетонних блоків обов’язково потрібно захист від атмосферних опадів.

Структура газобетону пориста, і матеріал вбирає багато води. Але при цьому він втрачає свою міцність і теплоізоляційні якості. Через необхідність виконання гідроізоляції вартість будинку з цього матеріалу наближається до вартості будинку із силікатної цегли. До витрат потрібно додати ще й вартість арматури, яка використовується при веденні кладки з газобетонних блоків через їхню невисоку міцності.

Кладка силикат

У чому ж плюси газобетонних блоків?

По-перше, вони коштують дешевше силікатної цегли. Будинок з них вийде в півтора рази дешевше цегельного.По-друге, він буде в кілька разів тепліше.

Наявність пір в структурі газобетонного блоку, заповнених повітрям, робить цей матеріал менш теплопровідність.По-третє, кладка з блоків виконується швидше, так як вони мають більші габарити при легкій вазі.

Мінуси газобетонних блоків.

Будинок з газобетонних блоків буде легше аналога з цегли майже в чотири рази. Знаючи це, багато хто виконує найпростіший і легкий варіант фундаменту – стрічковий. Але досвід показує, що житловий будинок з будь-якого виду каменю вимагає серйозного і міцної основи. Це необхідно в тих місцях, де грунт може промерзати на значну глибину.

Навіть мінімальні зрушення грунту можуть розірвати кладку стін. Якщо цегляні стіни можуть витримати серйозні навантаження і не піти тріщинами, то стіни з газобетонних блоків не витримують жодних сумнівів.

Якщо в якості фундаменту вибрати бетонну плиту товщиною до 40см, то вона дозволить уникнути утворення тріщин.До можливих неприємностей також можна віднести вже згадувану низьку вологостійкість блоків з газобетону, які можуть просто зруйнуватися після сильних злив, якщо їх не захистити більш вологостійкими матеріалами.

Кладка блок

У плані вибору матеріалу для стін між блоками з газобетону або силікатною цеглою слід зробити наступний висновок:

З урахуванням витрат на гідроізоляцію, з однаковим фундаментом, при виборі кращої марки матеріалу, будинок з газобетонних блоків буде коштувати майже стільки ж, скільки коштує будинок із силікатної цегли. Фахівці рекомендують поєднувати обидва матеріали в конструкції стін, використовуючи цегла в якості облицювання зовнішньої поверхні стіни.

Він захистить газобетон від впливу опадів і зробить стіни більш міцними. Це буде недешево, але зате в подальшому можна уникнути такої неприємної речі, як капітальний ремонт будівлі.