Медичні довідки
Про наболілі – лікарняні
Підроблені медичні довідки
Вихідна допомога, компенсаційні виплати заробітної плати, передбачені в Трудовому кодексі.
Життя сьогодні настільки напружене, що здоров’я може змінитися протягом декількох хвилин, той факт, що деякі люди дійсно хворіють, а інші імітують, залишається на совісті лікарів і пацієнтів.
Права роботодавця
Виявляється, зробити лікарняний лист у наш час не проблема, крім вирішення власних проблем ми можемо завдати шкоди бізнесу роботодавця. Насамперед, у цьому випадку необхідно заперечувати точність медичної довідки. Відповідно до Закону про соціальний страхування через хворобу й правил про тимчасову непрацездатність у зв’язку із хворобою, які підлягають інспекції. Крім того, роботодавець може звернутися в Департамент соціального захисту для проведення перевірок про правильність тимчасової непрацездатності у зв’язку із хворобою, а саме виданої медичної довідки, з метою виплати заробітної плати на період непрацездатності, про який говориться в Кодексу про працю. Той, у свою чергу повідомляє роботодавця про результат, тільки після виявлення порушень або необґрунтованості, визначивши в якості умов, пропонованих самим роботодавцем для припинення договору наймання або попередження, догани.
Роботодавець, може контролювати працівника в ході його перебування на лікарняному. Якщо у вашого роботодавця з’явилися сумніви у вірогідності лікарняного. Справжній документ є очевидною причиною для дисциплінарного звільнення. Проте, перш ніж розстатися з роботодавцем і працівником і розірвати трудовий договір, він повинен бути впевнений, що документ дійсно був підробкою.
У якості причини в цьому випадку (або припинення трудових відносин) є втрата довіри до працівника.
Якщо роботодавець, який одержав підроблений документ від працівника лікарняний, то працівник буде платити йому за період непрацездатності, сума може відніматися із зарплати, навіть без його згоди. Однак, якщо виявитися підступ, пізніше встановленого періоду, то відрахування будуть проводитися тільки за згодою працівника.
Чи можете ви звільнити співробітника, який часто хворіє
Працівник, який довго перебуває на лікарняному, для роботодавця часто створює серйозні проблеми, тому що, потрібно організувати роботу на робочому місці розділяючи обов’язку хворого співробітника між іншими членами співробітниками або тимчасово наймаючи з боку. Відсутність на роботі у зв’язку із хворобою, звичайно, може ефективно дезорганізувати роботу, при цьому впливає на інтереси роботодавця, не дозволяє досягти бажаних результатів.
Слід зазначити, що навіть довгострокові лікарняні не “зв’язують руки роботодавцеві”. У деяких випадках роботодавець може розірвати трудовий договір без попереднього повідомлення, якщо нездатність працівника на роботі із причини хвороби триває довше чим встановлене законодавством.
[box color=”black” icon=”support”]У кожному разі ми повинні враховувати не тільки захист працівника, але й права й законні інтереси роботодавця.[/box]
По даних дослідженнях, проведеного медичними експертами соціального забезпечення, установлене, що кожний десятий працівник, відсутній на робочому місці через хворобу може працювати. Відповідно до Закону про лікування, профілактики, проведення досліджень – видача довідок, у даному сегменті професійної діяльності лікарів іноді стають предметом розслідувань.
Після належного розслідування, по медичних довідках, особливо коли лікарняний платно виписується лікарем, обвинувачувані, майже завжди залишається безкарними. Невже це так?
З погляду лікаря термін “неправильне твердження” є синонімом “неправильних заяв”. Визначення, чи має місце неправильне заяви лікаря, вимагає спеціальних знань і із залученням експерта, як правило, іншого лікаря. Як показує досвід, документ, виданий лікарем може бути класифікований як неправильне заяви стан, що описує, здоров’я пацієнта, але на практиці не відповідає дійсності, тому як це не просте завдання.
В першу чергу акцентуєм увагу на те, що лікарі розуміють питання про неправильних заяв в іншій площині. Концепції певні в Кримінальному кодексі, які об’єктивно існують і мають юридичне значення, підтверджують той факт, що в них, у лікарів, немає такого чіткого формулювання, а саме розуміння терміна “приховання фактів”, яке перебуває в конфлікті з іншими правилами й діючими принципами лікаря й кодексу медичної етики, тому що робиться упор на конфіденційності інформації. Лікар перебувати в контакті з пацієнтом, згідно із цими положеннями, деяка інформація не є фіксованої, тому медичні записи, хоча вони можуть бути важливими, не відтворюються. Усе знають про необхідність лікарської таємниці, поняття “здоровіший пацієнт” не визначене, і на практиці легше всього припустити, що пацієнт вирішує для себе, що добре для нього, а що ні.
Свідома дія
Однак бувають випадки, у яких намір лікаря не викликає сумнівів. Наприклад: роздобувши запису лікаря, прокуратура може виявити, що пацієнт не відвідував клініку в зазначену в лікарняному листі.