Прикордонний рух
Особливості дозволу прикордонного руху між Україною і Угорщиною
Дозвіл малого прикордонного руху
Дозвіл дає право на багаторазовий безвізовий в’їзд та протягом будь-яких шести місяців на безперервне перебування максимальною тривалістю 3 місяці на прикордонних територіях Угорщини, особливо, якщо обґрунтованою метою поїздки є підтримка соціальних, культурних, сімейних або економічних відносин. Такий документ можуть видати:
Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород та консульство у м. Берегово.
Територіальна дія дозволу
Дозвіл надає право в’їзду до прикордонних населених пунктів, які знаходяться в радіусі 50 км від кордону. Список таких населених пунктів знаходиться у Додатку. До інших населених пунктів в’їзд без візи, лише із дозволом малого прикордонного руху не дозволяється. Прикордонна служба та міліція проводить так звані глибинні перевірки для запобігання того, щоб власники дозволів малого прикордонного руху не виїжджали за межі прикордонної зони.
Хто має право на отримання дозволу малого прикордонного руху?
На отримання дозволу малого прикордонного руху мають право ті особи та їх безпосередні родичі (чоловік, дружина, неповнолітні або утримані), які більше, ніж три роки постійно проживають і прописані в одному з населених пунктів, що вказані у списку. Чоловік або дружина, неповнолітня або утримана повнолітня дитина особи, що має право на отримання дозволу (в тому числі і усиновлені та прийомні діти) а також неповнолітня або повнолітня утримана дитина чоловіка, дружини мають право на отримання дозволу малого прикордонного руху і в тому випадку, якщо прописані в прикордонній зоні менше, ніж три роки.
Термін дії:
Термін дії дозволу малого прикордонного руху не може перевищити термін дії проїзного документу. Максимальний термін дії – 5 років, мінімальний – 1 рік.
Вартість:
Вартість збору на видання дозволу малого прикордонного руху складає 20 Євро.
Пенсіонери, діти до 18 років, утримані особи до 21 років та інваліди отримують дозвіл безкоштовно. Статус, що надає право на безкоштовне отримання візи слід підтвердити документально (напр. пенсійна книжка, студентський квиток і т.п.)
В’їзд та перебування
Дозвіл малого прикордонного руху забезпечує право на багаторазовий в’їзд протягом будь-яких шести місяців та безперервне перебування максимальною тривалістю 3 місяці на прикордонних територіях Угорщини в радіусі 50 км.
Термін розгляду
Термін розгляду заяви на отримання дозволу малого прикордонного руху складає 30 днів від дати подачі.
Формат дозволу малого прикордонного руху
Дозвіл малого прикордонного руху випускається у формі пластикової картки, розміром в банківську картку.
Подача заяви на отримання дозволу малого прикордонного руху
При подачі заяви на отримання дозволу малого прикордонного руху слід подати заповнену анкету, що можна отримати на Генеральному консульстві Угорщини у м. Ужгород або на Консульстві Угорщини у м. Берегове, а також можна скачати з веб-сайта Генерального консульства Угорщини у м. Ужгороді під пунктом «Анкета дозволу малого прикордонного руху».
Заява подається особисто, так як при подачі знімаються біометричні ідентифікатори (відпечатки пальців), підпис та фотографія кожного заявника. Відпечатки пальців беруться від всіх заявників, яким в момент подачі заяви вже виповнилось 6 років.
При подачі заяви можливе проведення особистого інтерв’ю. Рішення про видачу дозволу приймає консул.
Документи, що подаються із заявою на отримання дозволу малого прикордонного руху:
1. Заявник при подачі заяви на отримання дозволу малого прикордонного руху повинен також пред’явити дійсний закордонний паспорт, що надає право перетину кодону. У разі, якщо закордонний паспорт заявника дійсний менш ніж один рік, дозвіл малого прикордонного руху не надається.
2. Заявник повинен підтвердити свою адресу проживання одним із наступних документів:
– паспорт з пропискою, – український закордонний паспорт з пропискою, – довідка про постійне місце проживання, видане компетентним органом України.
3. Особам, що мають право на отримання пільг та тим які звільняються від обов’язку трирічного проживання в зоні, потрібно подати наступні документи:
– Особи, які звільняються від обов’язку трирічного проживання в зоні: чоловік / дружина, неповнолітня або повнолітня утримана дитина (в тому числі і усиновлена та прийомна дитина), а також неповнолітня або повнолітня утримана дитина чоловіка / дружини (в тому числі і усиновлена та прийомна дитина) – родинні зв’язки підтверджують свідоцтвом про народження / одруження, – Особи, що мають право на отримання пільг:
– інваліди – інвалідна книжка (інвалідна пенсійна книжка з фотографією), утримані діти до 21 років – студентський квиток – пенсіонери – пенсійна книжка, Завжди потрібно пред’явити оригінал документів та здати їхню копію.
Апеляція Апеляцію проти рішення про відмову можна подати співробітнику консульства в межах 15 календарних днів. Апеляцію може подати клієнт особисто або уповноважений ним представник на угорській мові або на іншій офіційній мові Євросоюзу. Умовою подачі апеляції є те, щоб одночасно із апеляцією був сплачений і збір за апеляцію. Сума збору за апеляцію складає 10 Євро, що потрібно сплатити і тому заявнику, хто подавав заяву на отримання дозволу малого прикордонного руху на безплатній основі. Можливості на зменшення суми збору або звільнення від оплати не має. Апеляцію розглядає міністр закордонних справ. Термін розгляду складає 30 календарних днів. Даний термін ні з якої причини не підлягає скороченню, заява, щодо зменшення терміну не приймається. В процесі розгляду апеляції, орган другої інстанції має право вимагати і інші підтверджуючі документи, а також запросити клієнта на консульство для проведення особистого інтерв’ю (з особливою увагою на тих, з ким не проводилось особисте інтерв’ю при першій подачі).
Перетин кордону з дозволом малого прикордонного руху
Перетинати кордон із дозволом малого прикордонного руху можливо лише через пункти прикордонного пропуску в їх робочий час. При перетині кордону із дозволом малого прикордонного руху працівник прикордонної служби не ставить штамп у закордонний паспорт. Час перебування на території Угорщини прикордонна служба перевіряє за допомогою комп’ютерного обліку.
Втрата дозволу малого прикордонного руху У разі втрати дозволу малого прикордонного руху на території Угорщини, власник зобов’язується про це негайно повідомити компетентного по місцю в’їзду органа прикордонної служби. Компетентний орган прикордонної служби видає довідку про те, що перетин кордону відбувся діючим дозволом прикордонного руху. При наявності такої довідки можна повернутись до України.
Санкції, що застосовуються при зловживанні дозволом малого прикордонного руху
У випадку зловживання дозволом малого прикордонного руху до правопорушника застосовуються наступні санкції:
Зобов’язання до виїзду з території Угорщини, депортація та заборона в’їзду та перебування, а також заборона в’їзду та перебування. У випадку заборони в’їзду та перебування заявник не має права в’їхати на територію Угорщини навіть і з візою.
Зловживання дозволом малого прикордонного руху може тягнути за собою відмову в наданні візи! Звертаємо вашу увагу на дотримання максимум трьох місячного терміну перебування на пів року.
Дозвіл малого прикордонного руху та віза
У разі, якщо Ви маєте намір – виїхати за межі прикордонної зони, – працювати на території Угорщини, – перебувати на території Угорщини більше, ніж три місяці протягом будь-яких 6 місяців, Вам потрібно отримати візу або дозвіл на перебування.Увага! Якщо Ви маєте і шенгенську візу і дозвіл на малий прикордонний рух при перетині кордону прикордонна служба повинна визначити на основі мети Вашої поїздки, чи відбудеться в’їзд на основі дозволу малого прикордонного руху або шенгенської візи (так як в останньому випадку штамп, що посвідчує в’їзд у країну в паспорт не кладеться).
Перед в’їздом в Угорщину обдумайте, чи маєте намір поїхати лише у ті населенні пункти, що вказані у списку, в іншому випадку Ви повинні в’їжджати шенгенською візою.
Якщо під час поїздки ви передумаєте, і захочете виїхати із прикордонної зони, але Ви в’їхали із дозволом малого прикордонного руху, Вам потрібно виїхати з Угорщини і в’їхати заново із шенгенською візою.
Мешканці наступних населених пунктів мають право отримати дозвіл на малий прикордонний рух згідно загальним умовам:
Андріївка Анталовці Арданово Астей Бабичі Бадалово Бадів Бакош Балажер Баранинці Барбово Барвінок Баркасово Батрадь Батфа Батьово Бене Бенедиківці БЕРЕГОВО Берегуйфалу Березинка Бистриця Білки Бобовище Богаревиця Боржава Боржавське Боронява Ботар Ботфалва Брестів Брід Бронька Букове Буковинка Буштино Вари Вел,Береги Вел.Бакта Вел.Бийгань Вел.Геївці Вел.Добронь Вел.Ком’яти Вел.Копаня Вел.Лази Вел.Лучки Вел.Паладь Вел.Раковець Вел.Розтока Велятин Вербове Вербовець Вертеп Верх.Визниця Верх.Коропець Верх.Ремети Верхня Солотвина Веряця Вилок Виноградів Вишково Вільхівка Вільховиця Вільшинки Вінкове Вовкове Воловиця Вонігове Ворочово Гайдош Галабор Галоч Гандеровиця Гать Герцівці Гетен Гетиня Геча Глибоке Голубине Горбки Горбок Горінчово Горонглаб Горонда Грабово Гребля Грибівці Гудя Гуняді Гут Гута Данилівка Данилово Демечі Дерцен Дешковиця Дийда Ділок Ділок Довге Довге Поле Домбоки Доробратово Драгиня Драчино Дротинці Дуби Дубино Дубриничі Дубрівка Дубрівка Дунковиця Дусино Дюла Есень Жборівці Жнятино Жуково Заболотне Завбуч Завидово Завосина Загаття Залом Залужжя Запсонь Зарічне Зарічово Заріччя Затисівка Затишне Зняцьово Золотарьово Зубівка Іванівці Івашковиця Іза Ільківці Ільниця Імстичево Ірлява Іршава Кайданово Каллів Кальник Кам ‘яниця Кам’янське Карачин Карпати Карповтлаш Каштаново Квасово Кендерешів Керецьки Кибляри Кідьош Кінлодь Кінчеш Кіреші Кленовець Климовиця Клочки Ключарки Клячаново Кобалевиця Кольчино Концово Копашново Копинівці Коритняни Королево Косино Косонь Кошельово Крайнє Крайниково Крайня Мартинка Крива Кривий Крите Кузьмино Кучава Кушниця Куштановиця Лавки Лалово Лецовиця Липецька Поляна Липовець Липча Лінці Лісарня Лоза Локіть Лопушанка Лохово Луково Лунка Ляхівці Макарьово Мал.Бийгань Мал.Геївці Мал.Добронь Мал.Копаня Мал.Мартинка Мал.Раковець Мал.Розтока Мале Попово Малі Селменці Матійово Маюрки Медведівці Микулівці Минай Мирча Мідяниця Модьорош Мокра Монастирець Мочола Мужієво Мукачево Нанково Неветленфолу Невицьке Негрово Ниж.Болотне Ниж.Коропець Ниж.Ремети Ниж.Селище Нижнє Солотвино Нов.Давидково Нов.Клинове Нове Село Новобарово Новоселиця Новоселиця Новоселиця Обава Облаз Ожоверх Оклі Оклі Гедь Олександрівка Олешник Онок Оноківці Оріховиця Оросієво Осава Осій Павшино Паладь-Комарівці Палло Пасіка Пастілки Пацканьово Перехрестя ПЕРЕЧИН Петрівка Пийтерфолво Підвиноградів Підгірне Підгорб Пістрялово Плав’я Плоскановиця Попово Порошково Посіч Поточок Приборжавське Притисянське Пузняківці Пушкіно Райфаново Раково Ракош Ракошино Ратівці Розівка Рокосово Ромочевиця Росош Ростов’ятиця Руська Долина Руська Кучава Руське Руське Поле Руські Геївці Руські Комарівці Сасово Свалява Свобода Середнє Серне Синяк Сільце Сімер Сімерки Слоповий Смологовиця Собатин Сокирниця Соловка Соломоново Софія Станово Стар.Давидково Стеблівка Сторожниця Страбичово Стрипа Стройне Сусково Суха Сюрте Сюрюк Тарнівці Теково Тийглаш Тисаагтелек Тисаашвань Тисауйфалу Тисобикень Тополин Тросник Тростяниця Туриця Турички Тур’ї-Ремети Тур’я- Бистра Тур’я-Пасіка Тячів Ужгород Фанчиково Фертешолмаш Форголань Форнош Хижа Хмільник Холмець Холмовець Холмок Худльово Хуст Хустець Циганівці Чабанівка Чабин Часлівці Чепа Червеньово Червоне Череївці Черна Черник Чертеж Чертіж Четфалва Чинадійово Чікош-Горонда Чома Чомонин Чоп Чопівці Чорний Потік Чорний Потік Чорнотисів Шаланки Шаян Шенборн Широке Шишлівці Шкуратівці Шом Щасливе Яблунів Яблунівка Яноші Ярок.
При наявності малого прикордонного дозволу можна в’їхати до наступних угорських населених пунктів:
1. Ajak 2. Alsóberecki 3. Alsóregmec 4. Anarcs 5. Apagy 6. Aranyosapáti 7. Baktalórántháza 8. Balsa 9. Barabás 10. Bátorliget 11. Benk 12. Beregdaróc 13. Beregsurány 14. Berkesz 15. Besenyőd 16. Beszterec 17. Bodroghalom 18. Bodrogolaszi 19. Botpalád 20. Bózsva 21. Buj 22. Cégénydányád 23. Cigánd 24. Csaholc 25. Csaroda 26. Császló 27. Csegöld 28. Csenger 29. Csengersima 30. Csengerújfalu 31. Dámóc 32. Darnó 33. Demecser 34. Dombrád 35. Döge 36. Eperjeske 37. Fábiánháza 38. Fehérgyarmat 39. Felsőberecki 40. Felsőregmec 41. Fényeslitke 42. Filkeháza 43. Fülesd 44. Fülpösdaróc 45. Füzérkajata 46. Füzérradvány 47. Gacsály 48. Garbolc 49. Gávavencsellő 50. Géberjén 51. Gégény 52. Gelénes 53. Gemzse 54. Gulács 55. Györgytarló 56. Győröcske 57. Győrtelek 58. Gyulaháza 59. Gyügye 60. Gyüre 61. Háromhuta 62. Hercegkút 63. Hermánszeg 64. Hetefejércse 65. Hodász 66. Ibrány 67. Ilk 68. Jánd 69. Jánkmajtis 70. Jármi 71. Jéke 72. Kállósemjén 73. Kántorjánosi 74. Karcsa 75. Karos 76. Kék 77. Kékcse 78. Kemecse 79. Kenézlő 80. Kérsemjén 81. Kisar 82. Kishódos 83. Kishuta 84. Kisnamény 85. Kispalád 86. Kisrozvágy 87. Kisvárda 88. Kisvarsány 89. Kisszekeres 90. Kocsord 91. Komlódtótfalu 92. Komlóska 93. Komoró 94. Kótaj 95. Kovácsvágás 96. Kölcse 97. Kömörő 98. Lácacséke 99. Laskod 100. Levelek 101. Lónya 102. Lövőpetri 103. Magosliget 104. Magy 105. Makkoshotyka 106. Mánd 107. Mándok 108. Máriapócs 109. Márokpapi 110. Mátészalka 111. Mátyus 112. Méhtelek 113. Mérk 114. Mezőladány 115. Mikóháza 116. Milota 117. Nábrád 118. Nagyar 119. Nagydobos 120. Nagyecsed 121. Nagyhalász 122. Nagyhódos 123. Nagyhuta 124. Nagyrozvágy 125. Nagyszekeres 126. Nagyvarsány 127. Napkor 128. Nemesborzova 129. Nyírbátor 130. Nyírbogát 131. Nyírbogdány 132. Nyírcsaholy 133. Nyírcsászári 134. Nyírderzs 135. Nyíregyháza 136. Nyírgyulaj 137. Nyíribrony 138. Nyírjákó 139. Nyírkarász 140. Nyírkáta 141. Nyírkércs 142. Nyírlövő 143. Nyírmada 144. Nyírmeggyes 145. Nyírparasznya 146. Nyírpazony 147. Nyírpilis 148. Nyírtass 149. Nyírtét 150. Nyírtura 151. Nyírvasvári 152. Ófehértó 153. Olcsva 154. Olcsvaapáti 155. Ópályi 156. Ököritófülpös 157. Ömböly 158. Őr 159. Pácin 160. Pálháza 161. Panyola 162. Pap 163. Papos 164. Paszab 165. Pátroha 166. Pátyod 167. Penyige 168. Petneháza 169. Piricse 170. Pócspetri 171. Porcsalma 172. Pusztadobos 173. Pusztafalu 174. Ramocsaháza 175. Rápolt 176. Rétközberencs 177. Révleányvár 178. Ricse 179. Rohod 180. Rozsály 181. Sárazsadány 182. Sárospatak 183. Sátoraljaújhely 184. Semjén 185. Sényő 186. Sonkád 187. Szabolcsbáka 188. Szabolcsveresmart 189. Szamosangyalos 190. Szamosbecs 191. Szamoskér 192. Szamossályi 193. Szamostatárfalva 194. Szamosújlak 195. Szamosszeg 196. Szatmárcseke 197. Székely 198. Tákos 199. Tarpa 200. Terem 201. Tiborszállás 202. Tiszaadony 203. Tiszabecs 204. Tiszabercel 205. Tiszabezdéd 206. Tiszacsécse 207. Tiszacsermely 208. Tiszakanyár 209. Tiszakarád 210. Tiszakerecseny 211. Tiszakóród 212. Tiszamogyorós 213. Tiszarád 214. Tiszaszalka 215. Tiszaszentmárton 216. Tiszatelek 217. Tiszavid 218. Tisztaberek 219. Tivadar 220. Tornyospálca 221. Tunyogmatolcs 222. Túristvándi 223. Túrricse 224. Tuzsér 225. Tyukod 226. Újdombrád 227. Újkenéz 228. Ura 229. Uszka 230. Vágáshuta 231. Vaja 232. Vajdácska 233. Vállaj 234. Vámosatya 235. Vámosoroszi 236. Vásárosnamény 237. Vasmegyer 238. Vilyvitány 239. Viss 240. Záhony 241. Zajta 242. Zemplénagárd 243. Zsarolyán 244. Zsurk .