Шенгенська віза - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Шенгенська віза

 

Інформація щодо отримання шенгенської візи   

Скачати бланк: Анкета для отримання Шенгенської візи

 

Скачати бланк: Заява на оформлення Шенгенської візи

З грудня 2011р. в коло шенгенських держав входять 26 країн, із 27 членів Євросоюзу 22  країни (Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Голландія,  Польща, Латвія, Литва, Люксембург, Угорщина, Мальта, Німеччина, Італія, Португалія,  Іспанія, Словаччина, Словенія, Швеція) а також Норвегія, Ісландія, Швейцарія та  Ліхтенштейн. (З держав-членів Євросоюзу 6 країн  – Болгарія, Кіпр,  Об’єднане  Королівство, Ірляндія та Румунія – і надалі не є членами шенгенського простору).


Таким чином, на території Угорщини також дійсні візи та дозволи на перебування, що  видаються шенгенськими державами-членами (дозволи на перебування  використовуються в інших державах у якості короткострокової візи),  а  також візи та  дозволи на перебування, видані правовими органами Угорщини дійсні на всій  шенгенській території (в інших країнах-членах у якості короткострокової візи).
Спільні шенгенські правила отримання візи та в’їзду надають можливість на  перебування не більше ніж 90 днів у пів року. Перебування тривалістю більше ніж 90  днів визначають свої національні закони окремих держав учасників.

Безвізовий в’їзд  (перебування не перевищує 90 днів) В даному розділі перерахуємо, в яких випадках не потрібна віза для в’їзду у  шенгенську зону:
– Мають право безвізового в’їзду громадяни країн, що вказані у додатку ІІ наказу  № 539/2001/ЕК  – Албанія (лише ті особи, що мають біометричний паспорт),  Сполучені Штати Америки, Андорра, Антігуа та Барбуда, Аргентина, Австралія,  Багамські о-ви, Барбадос, Боснія-Герцеговіна (лише ті особи, що мають  біометричний паспорт),  Бразилія, Бруней, Болгарія, Чилі, Коста-Ріка, Південна  Корея, Гватемала, Гондурас, Хонг-Конг (лише особи, що мають паспорт «Hong Kong Special Administrative Region»), Хорватія, Ізраїль, Японія, Канада,  Македонія, колишня держави Югославії (лише ті особи, що мають біометричний  паспорт), Макао (лише особи, які мають закордонний паспорт «Regio Administrativa Especial de Macau»),  Малайзія,  Маврикій, Мексика, Монако,  Чорногорія, Нікарагуа, Панама, Парагвай,  Румунія, Сент  Кітс  та Невіс,  Сальвадор, Сан Маріно, Сейшельські о-ва, Святий Престол, Сербія (за винятком  осіб, які мають закордонний паспорт, виданий Управлінням координації Сербії  (Koordinaciona uprava)), Сінгапур, Нова Зеландія, Уругвай, Венесуела.
– Крім цього безвізовий режим застосовується в наступних випадках:
– Громадяни країн, стосовно яких введено візовий режим, які мають дозвіл малого  прикордонного руху, виданий на основі розпорядження спільноти, що  застосовують свої права в рамках системи малого прикордонного руху, – Учні, які є громадянами третіх країн, стосовно яких введено візовий режим, але  мають місце проживання в іншій державі-члені, і в рамках шкільної екскурсії на територію Євросоюзу подорожують як члени групи учнів у супроводі вчителя  школи (у випадку застосування наказу комітету № 94/795/ІВ від 30 листопада  1994року), – Особи, визнані біженцями або особами без громадянства та тривало проживають  в одній із держав-членів, або особи, які не являються громадянами ні одної  держави, при наявності проїзного документу, виданого державою-членом, мають право безвізового перебування тривалістю до 90 днів. Під країнамичленами маються на увазі шенгенські країни, 10 держав, які приєдналися до  Євросоюзу 1 травня 2004 року, а також Румунія та Болгарія.
– Громадяни третьої країни, що мають статус біженця або особи без громадянства,  що мають проїзний документ, виданий державою, вказаною у додатку № ІІ  наказу комітету № 539/2001/ЕК.
– Громадяни третіх країни, що є членами персоналу повітряного транспортного  засобу, метою якого є надання допомоги при катастрофі або аварії, – Громадяни третіх країн, що мають проїзний документ, виданий Організацією  об’єднаних націй, Європейським комітетом або Міжнародним судом, – Персонал цивільного повітряного транспортного засобу та стюардеси.
– Персонал морського флоту, – Персонал водного транспорту, що рухається по міжнародному водному руху, – Громадяни іноземної країни, які мають дозвіл виданий шенгенською країною,  що  вказаний у додатку №2 Інструктажу по обробки заяв на отримання візи та  зміні отриманих віз,  при наявності  такого  дозволу протягом його терміну  дійсності  має право вільно рухатись по території інших шенгенських державчленів максимум 3 місяці у пів року.
– Мають право безвізового в’їзду громадяни третіх країн, які  є власниками  дипломатичних або служебних закордонних паспортів,  з якими Угорщина  уклала договір про частковий безвізовий режим на білатеральній основі (список таких країн знаходиться за наступним лінком: )
– Власники дипломатичних паспортів, що на основі договорів, укладених із  окремими державами про спрощений візовий режим звільняються від обов’язку  оформлення візи (наприклад власники українського дипломатичного  закордонного паспорту).


Згідно наказу № 265/2010/EU «Про зміну Шенгенського договору та Кодексу  перевірки шенгенських кордонів, щодо руху осіб, які мають  видану  шенгенською країною візу, що надає право на довготривале перебування (D)»,  власник такої візи має право в’їзду до інших країн-членів на три місяці  протягом будь яких шести місяців.
Не потрібно мати транзитну візу тим особам, які вже мають  дозвіл на  перебування, виданий Швейцарією або Ліхтенштейном.
Візи, що були видані до 21 грудня 2007 року шенгенськими країнами, які  приєдналися до Євросоюзу 21 грудня 2007р., якщо вони ще дійсні, можна застосувати  у якості транзитної візи.  Термін дійсності візи/дозволу на перебування, який  використовується в якості транзитної візи, має перекрити час переїзду. Тривалість  переїзду не може складати більше 5 днів.
В’їзд громадян інших країн до Угорщини з  візою (тривалість перебування не більше 90  днів)На основі наказу Європейської комісії № 539/2001 громадяни країн, що вказані у  додатку (напр.. громадяни  України) для в’їзду до шенгенського простору повинні  отримати візу.
В даному розділі описуються умови отримання короткострокової візи (термін  перебування у шенгенській країні не перевищує 90 днів на пів року), та специфічні  правила, що стосуються громадян України.
Увага!
Віза – це попередній дозвіл на в’їзд, який не надає власнику автоматичне право на в’їзд.
Умови в’їзду та перебування можуть перевірити також і на кордоні при в’їзді, і якщо  вони не підтверджені, подорожуючого можуть повернути з кордону.
Основні правила видачі шенгенської візи Типи шенгенських віз • Транзитна віза на аеропорті (віза типу «А»): дає право перебування на території  аеропорту від моменту входу до міжнародної зони аеропорту до відправки  літака в бажану країну. (Громадяни України звільнені від візи типу «А»).
• Віза на короткочасне перебування (віза типу «С») : дає право на одно-, дво- або  багаторазовий в’їзд, безперервного перебування не більше ніж  90  днів на пів  року  від моменту в’їзду або безперервного перебування 90 днів, протягом будьяких 6 місяців.
Де можна подати анкету для отримання візи?
Анкету на отримання шенгенської візи потрібно подати до представництва тієї країни,  яка являється головною метою поїздки. (Якщо заплановано поїздку до декількох країн, і тривалість перебування приблизно однакова в кожній з цих країн, то вирішувальною є  перша країна, через яку подорожувач вперше в’їде до Шенгенського простору.) Отже,  згідно правилам, заяву на отримання Шенгенської візи можна подати в представництві  Угорщини у випадку, якщо головною метою поїздки є Угорщина.
(Наприклад: У разі, якщо бажаєте поїхати на європейський тур,  і хочете перетинати  кордон Чоп-Загонь, провести 1 день в Угорщині, 1 в Австрії і три дня в Італії, то  Угорщина не являється компетентною шенгенською державою у справі видачі візи.
Заяву на отримання візи ви повинні подати до представництва Італії).
Як головне правило, на прикордонних контрольно-пропускних пунктах  візи  не  видаються.  У якості винятку віза видається на кордоні  у надзвичайній ситуації (наприклад: в’їзд на похорони члена сім’ї, у випадку, якщо  у заявника  не було  можливості отримати візу наперед) і лише в тому випадку, якщо  він може належним  чином підтвердити, що він не мав можливості отримати візу на перед, при виконанні  всіх наступних умов: (1) Заявник зобов’язується дотримуватись умов в’їзду та  перебування (2) Заявник зобов’язується підтвердити, що він не міг завчасно подати  заяву на отримання візи, (3) Його повернення в країну його походження або  проживання, та проїзд через країну, що знаходиться за межами шенгенського простору  може вважатись безсумнівною.Хто може подати заяву на отримання візи у Генеральному консульстві Угорщини у м.
Ужгород?
Як головне правило консульство може розглядати анкети наступних осіб:
– громадянина України – осіб, які проживають на Україні – тих осіб, в країнах яких немає представництва Угорської Республіки.
Вище зазначені особи можуть подати анкету наступним чином:
– Як головне правило, відвідувач повинен особисто подати свою анкету – Повнолітний заявник може подати анкету членів його сім’ї (чоловік, дружина,  дитина), якщо подає і свою  – у випадку групи організованої туристичної поїздки – акредитоване туристичне  агентство – в інших групових поїздках – довірена особа, що має нотаріально посвідчене  доручення Коли подається заява на отримання візи?
Консульство приймає анкету не раніше, як за  3  місяці  до дати запланованої  поїздки. Генеральне консульство Угорщини в м. Ужгород приймає рішення в  межах 10 календарних днів від дати отримання документів (в цей термін не  включено період від повідомлення про необхідність подачі додаткових документів  та виконання цієї вимоги, а також у разі необхідності термін приймання рішення  можна продовжити в окремих випадках навіть і до 30 календарних днів, з  особливою увагою на ті заяви, що потребують подальшій розгляд). Згідно Угоди  про спрощену візову систему, укладеної між ЄС та Україною, громадяни України  мають право на терміновий розгляд візової заяви згідно наступним: країни члени  визначають консульський збір за терміновий розгляд візової заяви у розмірі 70  Євро (у випадку окремих категорій  – 35 або 0 Євро), у разі подачі заяви на отримання візи та підтверджуючих документів в межах 3 днів до дати  запланованої поїздки.
Загальні вимоги, щодо отримання шенгенської візи:
Загальні вимоги:
– закордонний паспорт, термін дійсності якого мінімум на три місяці перевищує  термін  запланованого перебування на території країн-членів, або у випадку  кількох в’їздів – термін останньої поїздки. У паспорті повинно бути мінімум 2  пусті сторінки, та паспорт був виданий не давніше, ніж 10 років тому.
– 1 якісна, кольорова фотографія паспортного розміру, яка не давніша за 6  місяців;
– Повністю, розбірливо заповнена та підписана заявником анкета;
– Медична страховка (яка покриває термін тривалості всієї поїздки та дійсна на  території всіх шенгенських країн, і яка може покрити матеріальні витрати у розмірі 30000 євро, на випадок надання швидкої медичної допомоги та якщо  потерпілого від нещасного випадку потрібно довезти додому) – Підтвердження правомірного перебування, якщо відвідувач не є громадянином України, – Сплата консульського збору.

Документи-підтвердження:
Для отримання візи окрім загальних вимог потрібно засвідчити мету перебування та  матеріальну забезпеченість (покриття всіх витрат, пов’язаних із поїздкою) а також  наявність нічлігу.
Крім цього для дітей віком до 18 років – у випадку подорожування без батьків – слід додати до заяви і нотаріально посвідчену заяву батьків про те, що не  заперечують проти виїзду дитини за кордон.
Увага! Список можливих документів-підтверджень вважається лише прикладом, а не  виключним списком. При розгляді заяви на отримання візи консул має право вимагати і  додаткові документи.
1. Наступні документи-підтвердження необхідні для належного підтвердження  мети в’їзду (у разі, якщо виникає сумнів, щодо мети  поїздки, консул має  право вимагати і інші документи).
Віза типу «С», розподіл згідно мети поїздки, на основі категорій анкети на отримання  візи.
1. Офіційна поїздка а) У випадку членів офіційної делегації, які на основі направленого в Україну  офіційного запрошення беруть участь на конференціях, консультаціях, переговорах  або обмінних програмах та на заходах , проведених міждержавними організаціями:
– лист від українських органів, що підтверджує, що заявник є членом делегації, що  направляється до іншої сторони з метою участі в офіційних заходах – офіційне запрошення.
b) для журналістів  – довідка або інший документ, виданий спілкою журналістів, для підтвердження  того, що заявник є журналістом, – документ, виданий роботодавцем, про те, що мета поїздки – виконання  журналістичних завдань.
Інші документи: публікації, референції.
2. Туристична поїздка Підтвердження оплаченого готелю, слід додати оплачений рахунок. (В окремих  випадках слід додати і запрошення від особи, що запрошує, документ про заклад, де  надається нічліг або інший відповідний документ про заклад, що забезпечує нічліг).У випадку групового туру, організованого туристичним агентством – рахунок, виданий  угорським туристичним агентством та оплачений українським турагентством, а також  ваучер про послуги, і детальний план туру.
3.Відвідування друзів, родичів Для такого типу візи потрібне запрошення, видане та підтверджене Еміграційною  Службою Угорщини, або, у випадку близьких родичів  – нотаріально завірене  запрошення з копією паспорту/закордонного паспорту особи, яка запрошує.
4. Бізнес-поїздка Оригінал запрошення угорської юридичної особи, тобто угорського партнера  (крім  цього можуть бути і запрошення, видані місцевими та державними органами членівкраїн, або оргкомітетами комерційних та промислових виставок, конференцій та  наукових переговорів, що проводитимуться на території шенгенських країн).
Для підтвердження офіційної діяльності угорського партнера та діючих комерційноділових зв’язків між сторонами слід подати договір, укладений між сторонами, завірену  виписку з реєстру фірм, що не давніша за 6 місяців, зразок підпису від імені фірми та  підтвердження наявності угорського нічлігу.
(Інші документи: річні обліки та звіти суб’єкта господарської діяльності, трудовий  договір та трудова книжка заявника).
– для перевізників: слід подати оригінал довідки українського АСМАП-у.
– у випадку персоналу міжнародних поїздів, рефрижераторів та паровозів, що  в’їжджають на територію країн-членів: письмова заява від компетентного  залізничного органу України, де слід вказати мету, термін та частоту поїздок.
5. Культурна віза Оригінал запрошення (заяви) від організації, що приймає заявника з метою участі на  заході.
– у випадку офіційних обмінних програм міст-побратимів: письмова заява  адміністративного керівника/мера міста – у випадку участі в конференції: запрошення від організатора конференції (Інші документи при необхідності: підтвердження реєстрації на конференції, детальна  програма конференції) 6. Поїздка з медичних причин (лікування) – довідка від медичного закладу, що приймає,  яка підтверджує необхідність проведення лікування у даному медичному закладі, готовність до приймання пацієнта, підтвердження спроможності заявника оплатити  витрати лікування, а також українська медична довідка (медичний висновок).
Інші документи, при необхідності: листування між направляючим лікарем та лікарнею,  що приймає.
7. Навчання (з метою навчання або підвищення кваліфікації) Довідка, видана навчальним закладом, що підтверджує мету в’їзду  (наприклад:
підтвердження факту зарахування у навчальний заклад або студентський квиток,  виданий відповідним навчальним закладом).
Інші документи: довідки про участь у курсах.
8. У випадку в’їзду із спортивною метою Письмова заява від організації, що приймає та від тої, що направляє. Заявою слід  підтвердити, що відвідувач є членом даної організації.
Інші документи: угода, укладена між двома спортивними організаціями, акредитація,  що засвідчує участь  у спортивних змаганнях.
9. Транзит – дійсний проїзний квиток, що підтверджує мету поїздки або копія технічного паспорту  транспортного засобу, який використовуватиметься в країні призначення.
Транспортний засіб повинен бути належним чином застрахований, – при потребі – віза в країну призначення поїздки.
10. Інше Заяви, що не входять ні в одну із зазначених вище категорій, визначаються як візи,  видані з іншою метою. В таких випадках вимагається також належне підтвердження  мети поїздки та фінансової забезпеченості.
(В разі  відвідування могили члена родини, якого поховали на території Угорської  Республіки, потрібні довідки про місце могили та такі, що підтверджують  ступінь  родинних зв’язків. Особам, які мають намір відвідати могилу  – як основне правило  можуть видати візу типу «С», з максимальним терміном дійсності 14 днів. Виходячи з  мети поїздки, дана віза дає право на одноразовий в’їзд. Потрібно пред’явити оригінали  документів; довідку про могилу може надати як угорський, так і український  правоохоронний орган.)У випадку запрошень,  «письмова заява» повинна відповідати наступним  змістовим вимогам:
а) стосовно особи, яку запрошують: прізвище, ім’я, дата народження, стать, громадянство, № паспорту громадянина України, мета та термін поїздки, кількість в’їздів, а також ім’я дітей, які подорожують з запрошеною особою;
б) стосовно особи, яка запрошує: прізвище, ім’я, дата та адреса, або в) у випадку, якщо запрошує юридична особа, підприємство або організація: повна назва та адреса, і також:
– якщо запрошує організація, повинне бути зафіксоване ім’я та посада особи, яка  виготовила/підписала запрошення, – якщо запрошує юридична особа або спілка, яка має філіал в шенгенській країні, то  вказати реєстраційний номер згідно законам даної шенгенської країни.
2., Для підтвердження матеріальної забезпеченості (у випадку запланованого перебування або в’їзду в країну походження та в інші країни) • оригінал довідки про доходи з місця роботи, або • свіжий витяг з банківського рахунку,  • дорожній чек, • посвідчення пенсіонера, або • у випадку приватного підприємця  довідка про реєстрацію  підприємницької  діяльності, або • дійсний проїзний квиток, довідка про замовлену та розраховану дорогу, нічліг,  або • у випадку неповнолітньої дитини  – документ від законного опікуна  про  матеріальне забезпечення, або • запрошення,  яке було підтверджене або видане Державною Еміграційною  Службою Угорщини.
Консульство врахує також, якщо:
– заявник матиме підтверджено безплатний нічліг, або – витрати перебування повністю або частково несе відповідальна особа.
(Увага! Крім вказаних вище документів, консул вправі вимагати від заявника і інші  документи) 3., Інші документи, які впливають на розгляд візової заяви – заброньований зворотній квиток, – свіжа виписка з банківського рахунку, – достовірне підтвердження наявності місця роботи, – довідка про соціальне страхування,– підтвердження родинних зв’язків у країні проживання заявника (свідоцтво про  шлюб, документи про дітей), – інші документи-підтвердження.
Відвідувачі можуть отримати багаторазові візи, або візи на довготривале перебування  на підставі того, що підтвердження наявності умов перебування, добросовісності а  також на підставі раніше правомірно використаних віз.
Вартість віз Вартість консульського збору опрацювання анкет на отримання шенгенської візи типу  «С», згідно шенгенським правилам, становить 60 Євро.
Категорії осіб, звільнених від оплати консульського збору:
– члени родин ЄЕП, – діти до 14 років, які записані в закордонний паспорт батьків, – діти до 6 років, які мають власний закордонний паспорт, – члени груп дітей, де більше ніж 5 осіб, – наукові дослідники.
Згідно Угоди між ЄС та Україною про спрощену візову систему, вартість  консульського збору розгляду заяв на отримання шенгенської візи для громадян  України складає 35 євро.
Враховуючи  Угоду  між  Україною  та  ЄС про спрощену візову систему, є ще  додаткові категорії осіб, що звільнені від оплати консульського збору:
а) Близькі родичі  тих громадян України, які правомірно перебувають на території Угорщини (інших держав учасників) – чоловік/дружина, діти, батьки, дідусь, бабуся та внуки;
б) члени  офіційних делегацій, які на основі офіційного запрошення, направленого в Україну, є учасниками конференцій, консультацій, переговорів або обмінних програм, а  також заходів, проведених міждержавними організаціями;
в) співробітники органів уряду, місцевого самоврядування, парламентські депутати,  члени конституційного  та вищого суду, у разі, якщо вони не звільнені від обов’язку  отримання візи на основі вказаної вище угоди;
г) учні, студенти, аспіранти та їх супроводжуючі викладачі, які в’їжджають з метою навчання чи підвищення кваліфікації;
д)інваліди та (при потребі) особи, які їх супроводжують;
е) особи, які документами можуть підтвердити гуманітарну мету поїздки, в т.ч. і
отримання швидкої медичної допомоги, їх супроводжуючі, участь на похороні  близького родича або відвідування тяжкохворого близького родича;
ж) учасники міжнародних спортивних подій та особи, які їх супроводжують;
з) діячі культури, науки та мистецтва – в т.ч. учасники університетських та інших  програм обміну;
й) програми по обміну між містами побратимами;
к) журналісти;
л) пенсіонери;м) в Україні акредитовані  водії міжнародних вантажних та персональних перевезень,  які виконують перевозку на території держав-членів н) працівники міжнародних  залізно-дорожніх рейсів, машиністи та персонал  рефрижераторів о) діти до 18 років та утримані особи до 21 років Консульський збір за терміновий розгляд заяви:
Держави шенгенської конвенції склали вартість у розмірі  70  євро  (у випадку  категорій, що звільнені від оплати консульського збору – 35 Євро або 0Євро)  на  опрацювання тих віз, на які анкета була подана протягом  трьох днів  перед  запланованою поїздкою.
1. Консульский збір потрібно оплатити в банку відразу після подачі анкети.
2. За видачу візи консульство не нараховує інші збори 3. У випадку відмови візи кошти не повертаються.
Опрацювання та перевірка анкет Рішення по заяві на отримання візи приймає консул.
Для перевірки анкети консул – завжди перевіряє базу даних списку заборонених осіб (SIS), – завжди перевіряє попередні візові справи заявника, – у деяких випадках зобов’язаний консультуватись із правоохоронними органами інших держав, – може консультуватись з Імміграційною Службою та Міністерством Закордонних  Справ, – може консультуватись з консульствами шенгенських держав, – може зобов’язати відвідувача на особисту розмову, – може запросити від відвідувача окрім поданих документів і інші, додаткові  документи.
Розгляд анкети  триває  30  днів. Згідно Угоди про спрощену візову систему між  Україною та ЄС розгляд триває 10 днів.
Апеляція Від 5 квітня 2011 року є можливість апелювати проти рішення про відмову щодо  отримання шенгенської візи типу «С».
Основні правила подачі апеляції.
– Апеляцію проти рішення про відмову можна подати співробітнику консульства в  межах 8 календарних днів від дати отримання відмови.
– Апеляцію може подати клієнт особисто або належним чином  уповноважений  ним представник  – Апеляція складається угорською мовою або іншою офіційною мовою Євросоюзу.
– Умовою подачі апеляції є те, щоб одночасно із апеляцією був сплачений і збір за  апеляцію. – Сума збору за апеляцію складає 30 Євро, що потрібно сплатити і тому заявнику,  хто подавав заяву на отримання  візи на безплатній основі. Можливості на  зменшення суми збору або звільнення від оплати не має.
– Апеляцію розглядає міністр закордонних справ.
– Термін розгляду складає 15 календарних днів. Даний термін ні з якої причини не  підлягає скороченню, заява, щодо зменшення терміну не приймається.
– В процесі розгляду апеляції, орган другої інстанції має право вимагати і інші  підтверджуючі документи, а також запросити клієнта на консульство для   проведення особистого інтерв’ю (з особливою увагою на тих, з ким не  проводилось особисте інтерв’ю при першій подачі)

 
Шенгенська віза  

Метки

Схожі повідомлення

  • No Related Posts

Автор