Допоміг Євросоюз - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Допоміг Євросоюз

 

Понад півтора мільйона злотих дотації отримав з євросоюзівських фондів молодий підприємець з Ґожова-Великопольського для Регіональної станції контролю й обслуговування транспортних засобів. Її урочисте відкриття відбудеться 20 травня.

Районна станція контролю й обслуговування транспорту „Беджицькі” займає понад 650 м кв. поверхні, з яких центр технічного огляду і майстерня – по 200 м кв. Окрім них, на станції є безщіткова мийка. Все це було створено завдяки додатковому фінансуванню у сумі 1,6 тис. злотих з Любуської регіональної операційної програми на 2007-2013 рр.

Власником фірми є 34-річний ґожов’янин Павел Беджицький. У 2002 році закінчив навчання у Щецінській політехніці, а через два роки, коли Польща увійшла до Європейського Союзу, заснував власну фірму „БудоМонтаж”. Незабаром батько запропонував відкрити ремонтну станцію. Отже, коли почалася реалізація Любуської регіональної операційної програми на 2007-2013, Беджицький відстежував конкурси із наміром взяти в них участь.

– Районна станція контролю і обслуговування транспортних засобів – це велике починання. Без грошей не могла б відкритися, – каже він. – На щастя, видалася нагода отримати євросоюзівські кошти, і ми вирішили нею скористатися. 7 липня 2008 року ми подали заявку на додаткове фінансування. На жаль, вона не була задоволена. Але ми не погодилися на програш і подали апеляцію. Поки її розглядали, 30 березня 2009 року було відкрито новий конкурс. Невідкладно подали документи на нього, – згадує ґожовський підприємець.

Кожний, хто брав участь у конкурсі, міг домагатися максимального додаткового фінансування у сумі 2 млн. злотих. Павел Беджицький прорахував, що щоб його фірма розпочала діяльність, потрібно 4,1 млн. злотих, з яких 1,6 млн. злотих хотів отримати з євросоюзівських коштів. Так і вийшло. Його заявка отримала 134,5 бали із 139 можливих і посіла перше місце.

Сьогодні на вулиці Пілкарській, 19 в Ґожові, на теренах, які колись займали військові склади, знаходиться найсучасніша у воєвідстві Регіональна станція контролю і обслуговування транспорту, облаштована найсучаснішою технікою і обладнанням світового рівня.

– До того, як почати реалізацію проекту, я зондував ринок на предмет фірм, які займаються обладнанням таких комплексних ліній. Знайшов в Інтернеті, бо це головний інструмент пошуку, завдяки якому можна знайти все і реалізувати кожну ідею, – додає Павел Беджицький.

Його станція надає послуги технічного огляду не тільки пасажирських автомобілів, але також вантажівок та автобусів. Здійснює перший технічний огляд автомобілів, привезених з-за кордону, пристосованих для перевезень небезпечних речовин, тих, що використовують для пересування газ, раритетних автівок, а також додатковий огляд пасажирських таксі.

– Живемо в Європі, що динамічно розвивається. По дорогах їздить щораз більше транспорту. Наше прикордонне розташування зобов’язує особливо турбуватися про безпеку, тому ми відкрили цю станцію. Завдяки ній кожний може переконатися, що його транспортний засіб справний або – у випадку аварії чи поломки – зремонтувати його у нас. Завдяки безщітковій мийці, яку ми маємо, клієнт виїде чистим автомобілем, а під час очікування на огляд чи іншу послугу, відпочине у спеціально призначеному місці, – каже керівник РСКіОТ Беджицький

Хоч Польща входить в структури Європейського Союзу вже шість років, все ж написання проектів додаткового фінансування підприємницької діяльності, створення нових місць праці чи модернізація закладів для багатьох людей є нездоланною перешкодою.

У зв’язку з цим часто користуються послугами фахівців і фірм, які спеціалізуються на євросоюзівських проектах. Регіональна станція контролю й обслуговування транспорту в Ґожові це, – як каже її керівник Павел Беджицький – сімейна справа. – Ми зробили все самі, без участі жодної консалтингової фірми. Єдиним порадником була моя дружина Аня. Без неї не зміг би цього зробити, – підкреслює він.

Але написання заявки і рішення про додаткове фінансування – це тільки початок справжньої роботи. Потім на нас чекала маса документів, яку треба було осилити.

– Над паперами просиджував щонайменше по кілька годин щоденно, в основному вечорами і вночі. Але ніхто нам не спустить, якщо бракуватиме якогось документа. Увесь проект може потерпіти крах, тому вкрай необхідно уважно ставитися до кожної дрібниці. Врешті-решт тобі виділяють величезні кошти, отже, мусиш скурпульозно про них прозвітувати. Я теж не дав би нікому грошей, якби не знав, на що їх витратить. Це чистий розрахунок. І він мусить зійтися, – каже Павел Беджицький.

 

Метки

Схожі повідомлення

  • No Related Posts