Історія дорожніх знаків
Дорожні знаки в Європі
Цікаві факти про дорожні знаки
Наступні останні століття дорожні знаки пройшли трансформацію від установлених табличок у вигляді назви селища, де проживали люди до сучасних таблоідів.
[box color=”white” icon=”information”]У західноукраїнських землях як і в польських, які перебували під окупацією Пруссії (в 1820 році), ситуація на дорогах регулювалася законом Пруссії. Саме в цей час, законодавці більшості європейських країн почали говорити про притримування правої сторони дороги під час руху. На даний момент, слід зазначити, що деякі країни ( Англія) дотримуються принципу їзди по лівій стороні.[/box]
Покажчики
Перші покажчики напряму, у вигляді твердого стовпа з піщанику, були створені наприкінці дев’ятнадцятого століття у Франції, і донині можна зустріти їх на шляху. Подібні символи усе ще існують (особливо у французьких провінціях) виконуючи свою вказівну роль. На жаль, деякі з них були зруйновані під час Другої світової війни. Французькі солдати знищували їх, щоб заплутати німецько-фашистських загарбників. Знаки, виготовлені з металу були пере спрямовані, щоб указати на неправильний напрямок.
Правила руху
Наприкінці дев’ятнадцятого століття перші спроби сконструювати механічний автомобіль усе більш стає реальністю. В Англії, один з перших законів був пов’язаний із червоним прапором, який потрібно було нести в 30 метрах перед транспортним засобом, що рухається (Red Flag Act), при цьому закон обмежував швидкість до 6,4 км/годину. Ці правила були скасовані тільки в 1895 році, і дозволили розбудовувати швидкість транспортному засобу до 20 км / годину. Ще один цікавий закон був прийнятий в 1903 році, коли було введене обмеження швидкості до 35 км/годину й ставив за обов’язок наявності у водіїв ліцензії. Подальші інновації перехопили Німеччина й Франція. 13 квітня 1898 був уведений у Франції, закон пов’язаний з податковою ставкою на автомобіль. За цим пішло прийняття ще ряду законів (1889 і 1901 роки), закріпивши ряд правил (наприклад, обмеження швидкості в населених пунктах до 20, а поза населеними до 30 км/год.).