Нанотехнології у виробництві меблів - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Нанотехнології у виробництві меблів

 

Еволюція меблевого виробництва
Використання нано матеріалів у меблях
Нанотехнологія для меблів, як з погляду якості, різноманітного застосування й функціональності, так і з погляду їх ефективності відносно навколишнього середовища й здоров’я працівників, обіцяє гідне майбутнє галузі в цілому. 4-kover
Потенціал інноваційного ринку в перші роки двадцять першего століття, стрімко набирав оберти в меблевій промисловості. З ним зв’язані великі надії, але  в результаті глобальної економічної кризи в останні роки було обмежене інвестування в дослідження й розробку. Використання нових технологій у меблевій промисловості, загальмовується відсутністю інформації про їхню наявність і використанні. Деякі зберігають свою діяльність у таємниці, при небажання ділитися своїми розробками з конкурентами.
Дивлячись на стан ринку за минулий рік, видне, що використання наноматеріалів  у  меблевих виробах перебуває в дуже ранній еволюційній стадії. Практичний досвід показують, що основою широкого  застосування нанотехнологій здійснюється в області покриттів, щоправда, це всього лише 1% від загального обсягу.
Індивідуальні засоби захисту. Виготовлення меблів
У меблевому виробництві, так чи інакше існують свої вимоги по охороні праці, починаючи від правильно підібраних приміщень, експлуатації встаткування й закінчуючи обов’язковою вимогою використовувати індивідуальні засоби захисту: бавовняні костюми, рукавиці, засобу захисту органів слуху, захисні окуляри.

Наноматеріали можуть бути небезпечні для здоров’я людини, чимо їхні традиційні аналоги, тому що вони:

[quote type=”large” align=”left”] легко проникають у тканині людського тіла,

мають більше відношення поверхні до обсягу (або відношення площі поверхні до маси), що підвищує їхню хімічну реакційну здатність,

можуть мати різні хімічні властивості, такі як каталітична активність,

можуть мати різні фізичні властивості, такі як електропровідність, або підвищена розчинність. [/quote]

Незважаючи на ризики, пов’язані з різними матеріалами, найважливішим питанням для здоров’я, пов’язаних з нано є ймовірність контакту.  Загальний вплив на здоров’я цих матеріалів може привести до запалення дихальних шляхів, викликати бронхіт, астму, захворювання сердця, рак. Тому, при використанні нових матеріалів використовують датчики контролю повітря в приміщенні, витяжну вентиляцію, прогумовані рукавички й комбінезони, респіратори з очисними фільтрами.