НАТО в Авганістані - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

НАТО в Авганістані

 

Північноатлантична рада і країни-партнери підтвердили зобов’язання, взяті ними щодо Афганістану


Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, Північноатлантична рада і низка країн-партнерів з МССБ у п’ятницю (19 жовтня 2012 року) завершили триденний візит до Афганістану. Вони зустрічалися з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм, членами уряду і парламенту в Кабулі, з регіональними лідерами а також з командувачами МССБ і Афганських національних сил безпеки зі сходу, південного-заходу і півночі.
Вони відвідали Кемп Морхед – штаб-квартиру командування спеціальних операцій Афганської національної армії, а також Герат і Мазарі-Шаріф. Цей візит продемонстрував прагнення країн-членів і партнерів НАТО допомагати Афганістану зараз і після 2014 року і дав можливість побачити досягнення місії, тоді, коли плани передачі цілковитої відповідальності за безпеку від сил МССБ до їхніх афганських колег повністю виконуються.


«Наша стратегія діє», – сказав Генеральний секретар. – Ми знаємо, що не всі завдання розв’язані, і не вся робота зроблена, але судячи з того, що ми побачили і почули, ми досягли значного прогресу, ми можемо підтвердити наш графік і завершити передачу відповідальності до кінця 2014 року. Ми дуже чітко бачимо, що наші афганські партнери прагнуть досягти успіху в цій справі».
За словами Генерального секретаря, НАТО і партнери з МССБ не збираються припиняти свою бойову місію до кінця 2014 року і будуть працювати з афганським урядом над створенням місії з тренування, дорадчої допомоги і підтримки після 2014 року. Генеральний секретар сказав, що Афганські сили безпеки міцнішають і набирають спроможності. «Вони вже відповідають за безпеку трьох чвертей населення, і там, де вони контролюють ситуацію, насильство припиняється», – сказав пан Фог Расмуссен.

Він додав, що афганський народ може пишатися, що наприкінці 2014 року його збройні сили і поліція будуть відповідати за безпеку усієї країни. Генеральний секретар також підкреслив, що Афганські сили безпеки будуть відповідати за безпеку під час виборів у 2014 році. «Надзвичайно важливо для довіри з боку афганського народу до свого уряду, щоб ці вибори відбулися прозоро і в загальний спосіб», – наголосив він.

Він сказав афганському народові: «Я можу вас запевнити: ви користуєтеся потужною і довгостроковою підтримкою усього міжнародного співтовариства. Тому ви можете дивитися у майбутнє з упевненістю і будувати таке майбутнє, якого ви прагнете і на яке заслуговуєте».

Стратегія і графік НАТО в Афганістані незмінні, сказав Генеральний секретар в Кабулі
НАТО дотримуватиметься своєї мети, стратегії і графіку щодо передачі усієї відповідальності за безпеку афганським силам до кінця 2014 року, сказав Генеральний секретар Андерс Фог Расмуссен у четвер (18 жовтня) під час візиту до Афганістану.

«Наш візит сьогодні є чітким проявом нашої відданості. Усі п’ятдесят країн, що входять до коаліції, залишаються відданими Афганістану зараз і надовго. А це чудова нагода побачити на власні очі наші досягнення», – сказав Генеральний секретар під час спільної з президентом Хамідом Карзаєм прес-конференції в Кабулі.

Він наголосив: «Дозвольте мені повторити в Кабулі те, що я сказав у Брюсселі, щоб усі мене правильно зрозуміли: наша стратегія працює і графік залишається незмінним».
Пан Фог Расмуссен додав: «Ми усі прагнемо побачити успішне завершення нашої місії цілковитим переходом відповідальності за безпеку до Афганських сил безпеки до кінця 2014 року».

Генеральний секретар, Північноатлантична рада і представники країн-партнерів зараз перебувають з візитом в Афганістані. Вони беруть участь у переговорах з президентом, а також мають зустрітися з іншими членами афганського уряду і парламенту, представниками міжнародного співтовариства і підрозділами Афганських національних сил безпеки.
Aфганські сили вже розпочали брати на себе відповідальність за безпеку своєї країни і Генеральний секретар віддав їм належне.

«Вони вже досягли багато чого. Вони відповідають за безпеку трьох чвертей населення. І там, де вони відповідальні, насильство послаблюється. Ваші сили вже очолюють 80 відсотків усіх операцій і 85 відсотків тренувальної діяльності. Цим прогресом можемо пишатися ми усі», – зазначив він.

Спільна мета, яку поділяють НАТО і афганський уряд, полягає в тому, щоб афганські сили повністю взяли на себе відповідальність за безпеку до кінця 2014 року. По завершенні цього переходу НАТО запропонує нову місію з підготовки, надання дорадчої допомоги і підтримки афганським силам. 10 жовтня міністри оборони країн – членів НАТО і потенційних партнерів з операції, ухвалили загальний опис цієї нової місії.

«Це буде не бойова місія. Вона буде зосереджена на підготовці, дорадчій діяльності і допомозі. І ми активно готуємося до цієї місії», – підкреслив Генеральний секретар.
Говорячи про завдання, що стоять попереду, зокрема про загрозу нападів зсередини, пан Фог Расмуссен наголосив: «Вороги Афганістану можуть змінювати свою тактику, але вони не доб’ються успіху», – висловив він свою цілковиту впевненість у здатності МССБ і Афганських сил безпеки подолати цю загрозу разом.
Звертаючись до афганського народу, Генеральний секретар підкреслив невпинний характер міжнародної допомоги Афганістану.
«Ви користуєтеся потужною і довготривалою підтримкою усього світового співтовариства. Тому я сподіваюся, що ви дивитиметеся у майбутнє з упевненістю і будуватимете таке майбутнє, якого ви прагнете і на яке заслуговуєте».