Небезпечні хімічні речовини в нашому довкіллі
93 відсотки населення Європи вважають, що сотні тисяч хімічних речовин які є зараз на ринку впливають на наше здоров’я. В організмі людини легко можна знайти до 300 штучних хімічних сполук серед яких є й такі, що можуть викликати тяжкі хронічні захворювання.
Найшкідливіше хімічні речовини впливають на організм немовлят, дітей, що розвиваються. Робоча група «Повітря» починає кампанію по ознайомленню та формуванню світогляду серед людей та посадових осіб. „Світ з хімічними речовинами – кампанія за помірне використання хімічних речовин” – такою є назва виграного нами тендеру KEOP, метою якого було зменшення кількості та токсичності хімічних речовин, з якими стикається населення,уникнення надмірного їх використання та недопускання попадання на полиці магазинів забруднених продуктів.
В рамках Програми розвитку – Нова Угорщина, за спільним фінансуванням Європейського Союзу та Фонду Європейського Регіонального Розвитку, було здійснено цей проект за загальну суму 20.889.931.HUF. Під час його проведення ми оприлюднили загальноосвітнє видання по темі з метою формування світогляду цивільних організацій та посадових осіб, організовуємо різноманітні міроприємства, проводимо заміри вмісту хімічних речовин в продуктах харчування, а результати передаємо населенню, посадовим особам, виробникам і реалізаторам.
Його мета – зменшення ризику наявності хімічних речовин в колі дітей та дорослих. Для цього було б необхідним введення більш суворого законодавства, заохочувальних розпорядженнь, а також освітньої роботи з метою становлення споживання ще більш свідомим.
Все більше наукових підтвердженнь того, що багато з «виробничих» хімічних речовин мають негативний вплив на здоров’я. Вони викликають онкологічні захворювання, алергію, затрудняють навчання або шкодять запліднювальній здатності. На думку Європейської Асоціації Профспілок – третя частина професійних захворювання викликана впливом хімічних речовин.
Небезпечні хімічні сполуки знаходяться в багатьох повсякденніх товарах: косметиці, миючих засобах, освіжувачах, меблях, промислових товарах, килимах, матрацах, кабелях, текстильних виробах, лампах, посуді та інших кухонних знаряддях, контейнерах для їжі, одязі, канцтоварах, іграшках. На більшості товарів не вказується які саме шкідливі речовини він містить.
В наступному році – з метою формування світогляду населення, посадових осіб, цивільних організацій, ми будемо поширювати загальноосвітні видання, організовувати міроприємства, замовимо проведення замірів, ми самі будемо заміряти хімічні забруднення, а результати зробимо досяжними для преси, населення, посадових осіб, виробників і магазинних мереж.
Після минулорічної заборони в Канаді, в цьому році заборонили також і в США дитячі пляшки з вмістом бісфенолу A (BpA). По результатам дослідженнь Університету Цінцінатті, від дії гарячої рідини BpA в 55 раз шидше виділяється з матеріалу пляшки, що може бути шкідливим для здоров’я немовлят.В крові немовлят була заміряна концентрація BpA, що в 10 разів перевищувала концентрацію в крові дорослих (додаток про пляшки для немовлят з вмістом BpA та їх вплив на організм). За остані роки більш ніж 130 дослідженнь доказали, що окрім впливу на гормони, BpA може повисити ризик виникнення раку,а також сприяти ожирінню. Після заборони в США, більшість компаній Західної Європи вилучила з товарообігу пляшки для немовлят з вмістом BpA, але на жаль в Угорщині і на цей день більшість пляшок для немовлят виготовляються з полікарбонату, що містить BpA. Робоча група «Повітря» закликає всіх угорських депутатів та кандидатів в депутати до європарламенту, а також і уряд – підтримати обмеження ЄС на реалізацію пляшок для немовлят з вмістом BpA.