Оптимізація руху оборотних засобів
Оптимізація руху оборотних засобів
Потреба підприємства в оборотних засобах залежить від всього кругообігу оборотних засобів, щоденної зміни потреби підприємства в оборотних засобах, від якої залежать терміни оплати платіжних засобів, недотримання яких призводить до штрафних санкцій, а, значить, і до зменшення прибутків підприємства.
Виробничо-господарська та фінансова ситуації підприємства визначаються об’ємами випуску і відвантаження готової продукції.
Ці показники і є визначальними при нашому підході до побудови економіко-математичної моделі, яка забезпечила би оптимізацію виробничо-господарської та фінансової діяльності підприємства.
Змоделюємо вказані ситуації, виходячи з таких прийнятих нами допущень та вимог:
a) функціонування підприємства здійснюється з метою отримання максимального прибутку при заданих виробничих потужностях, трудових ресурсах, транспортних засобах і конкретній ситуації на ринках продукції і ресурсів;
b) виконання прийнятих договірних зобов’язань має вплив на фінансове вираження претензій щодо дотримання термінів поставок готової продукції споживачам, а також на формування у перспективі пакету замовлень;
c) споживачі здійснюють відповідні оплати своєчасно;
d) взаємозаміна видів сировини та ресурсів не передбачається;
e) допускається можливість одночасного випуску різних визначених видів продукції;
f) виконання договірних зобов’язань можливе одночасно для різних споживачів;
g) число днів у розрахунковому періоді на час проведення обчислень є фіксованим;
h) всі необхідні матеріали запускаються у виробництво на початок робочого дня;
i) кожний вид матеріалу поставляється одним постачальником.
Вибір ділового партнера безпосередньо пов’язаний з економічним станом підприємства і з відповідним завданням, виконання якого потребує різносторонніх аналізів, головним з яких є фінансовий аналіз ділового партнерства. Ефективність співробітництва з майбутнім партнером розраховується за такими трьома напрямками:
− визначення грошового потоку з інвестиційної, операційної та фінансової діяльності власного підприємства;
− визначення сумарного поточного ефекту за весь період майбутнього співробітництва;
− визначення чистої поточної вартості проекту чи індексу прибутковості.
Інформаційною базою розрахунків показників підприємств є бухгалтерська та статистична звітність (баланс основної діяльності, звіт про фінансові результати та їх використання).
Мета аналізу ділового партнерства вимагає визначення таких показників як: рентабельність, оборотність, фінансова стабільність, ліквідність та платіжна спроможність.