Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна
Програма транскордонного співробітництва
Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 20072013 роки (надалі “Програма”) у рамках Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ЄІСП) продовжує та розширює співробітництво на прикордонних територіях трьох країн, започатковане в рамках Програми Добросусідства Польща-Білорусь-Україна .
Незважаючи на значний прогрес у сфері транскордонного співробітництва, рівень інтеграції територій Програми вимагає подальшого вдосконалення з метою реалізації та максимального використання соціального й економічного потенціалу регіону. Цей аспект є важливим, оскільки рівень економічного розвитку на Території Програми все ще є недостатнім, при відносно низькому показнику ВВП на душу населення, дуже високому рівні безробіття, високій частці сільськогосподарського сектора в структурі зайнятості, відносно низькому рівні інноваційності малого і середнього бізнесу, низьких витратах на науково-дослідні роботи та відносно низьких технічних стандартах в сфері навколишнього середовища.
Програма сприятиме транскордонному співробітництву шляхом об’єднання зусиль різних сторін – населення, установ та організацій, підприємств і спільнот, їх зближення з метою кращого використання можливостей, які дає спільний розвиток транскордонних територій.
Програму було розроблено спільною робочою групою, яка складалась із представників центральних і регіональних органів влади трьох країн. Проект Програми було розміщено на вебсторінках Спільного Органу Управління, а також було організовано декілька зустрічей в регіонах, на які поширюється дія Програми, Програму було представлено на розгляд органам місцевої влади, соціальним та економічним партнерам, неурядовим організаціям, навчальним закладам та іншим потенційним бенефіціарам, а також державним органам, відповідальним за реалізацію секторної політики. В кінцевому проекті програми були враховані пропозиції громадських консультацій.
В процесі розробки проекту розглядались проблеми навколишнього середовища.
Було виконано Стратегічну Оцінку Довкілля (SEA), що супроводжувалась наступним проведенням громадських обговорень. Звіт про стан навколишнього середовища згідно з SEA показав, що Програма, найімовірніше, не матиме значного негативного впливу на навколишнє середовище, а Пріоритети 2 і 3 позитивно вплинуть на стан довкілля та здоров’я населення. Рекомендації, зроблені під час обговорень SEA, були розглянуті і враховані в кінцевому проекті Програми. Головною метою Програми є підтримка процесів транскордонного розвитку.
Цілі
Програми буде досягнено шляхом реалізації некомерційних проектів, що виконуватимуться в рамках наступних пріоритетів та заходів:
Пріоритет 1. Підвищення конкурентоздатності прикордонних територій:
Покращення умов для підприємництва;
Розвиток туризму;
Покращення доступу до регіону.
Пріоритет 2. Покращення якості життя:
Захист довкілля на прикордонних територіях;
Ефективні та безпечні кордони ;
Інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад;
Покращення можливостей транскордонного співробітництва на регіональному та місцевому рівні;
Ініціативи місцевих громад.