Єдність будує - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Єдність будує

 


Золотий ювілей у Круклянках

У Круклянках 15 вересня ц.р. відзначали золотий ювілей місцевої греко-католицької парафії Cвятого Йосафата Кунцевича. Урочистість була подвійною, оскільки її поєднано з десятиріччям від освячення парафіяльного храму, який 14 вересня 2002 р. освятив архиєпископ і митрополит перемисько-варшавський кир Іван Мартиняк з участю у службі єпископа Володимира Ющака, ЧСВВ та інших священиків. Натомість урочисту ювілейну літургію очолив протоігумен Василіанського чину провінції Покрову Пресвятої Богородиці ієромонах Ігор Гарасим. Разом з отцем-протоігуменом співслужили також синкел Вармії і Мазурів отець Дмитро Гарасим ЧСВВ та 12 священиків.

Круклянська греко-католицька парафія була заснована 1962 p. До грудня 1999 р. богослужіння відправлялися в римо-католицькому храмі. Про це розповіла перед літургією Стефанія Скрипочко, член парафіяльної ради.

Учасники свята під церквою св. Й. Кунцевича в Круклянках
– Наших батьків і дідів на ці землі переселили внаслідок Акції «Вісла», – нагадала С. Скрипочко. – Частина з них опинилася на Мазурах, зокрема в Круклянках та в околиці. Саме від часу переселення починається нова історія нашого роду і нашої парафії. Люди, які тут живуть – це переселенці з околиць Сянока, Ліська, Перемишля, Ярослава, Любачева, Томашева-Люблинського, Сокаля, Коросна, Володави тощо. Ще 1947 р. наша делеґація поїхала до латинської курії в Ольштині вимагати відкриття церкви і встановлення наших священиків на парафії, а згодом – і до примаса Польщі кардинала Стефана Вишинського. У відповідь делеґація почула, що нема греко-католицьких священиків, а ми приречені на асиміляцію… Опісля до нас надійшла радісна звістка про Хшаново, про невтомного отця митрата Мирослава Ріпецького. Ми почали їздити туди на Богослужіння, вінчатися, хрестити дітей, як і всі вірні з різних куточків Польщі. Отець М. Ріпецький подавав нам надію на майбутнє… Минали роки, а прагнення людей мати в себе відправи в рідній вірі ще більше посилювалося. Люди не сиділи склавши руки, а й далі добивалися свого. Тоді п. Анастасія Лебедович з делеґацією постійно їздила до представників влади – і світської, і церковної – та писала заяви з вимогою відкрити греко-католицьку парафію. Ніхто не давав надії. На прохання віруючих, до Круклянок почали навідуватися наші священики.
Богослужіння, хоч і з перервами, почали відправляти в римо-католицькому костелі. Першу Божественну літургію відслужено 1962 р. І цей рік вважають роком заснування місцевої парафії. У Круклянках 1996 р. освячено наріжний камінь під будівництво влaснoї святині, яке розпочалося 1998 p. Автором проекту є Богдан Боберський з Варшави. Перша Свята літургія тут відправлялася 25 грудня 1999 р. Церкву освячено 14 вересня 2002 року.
Протоігумен І. Гарасим підкреслив у проповіді важливість для людини вірності рідній Церкві, мові і традиціям. Він закликав завжди обстоювати згадані цінності. Потім парох, отець Павло Старух ЧСВВ, який уже в Круклянках три роки, привітав усіх запрошених гостей. Він теж подякував за допомогу в організуванні ювілею родині Цалків та всім, хто активно долучився до проведення заходу, зокрема парафіянам і всім добродіям парафії.
– Особливість круклянської парафії в тому, що я ніколи не почув поганого слова про священиків, парохів чи церковних ієрархів, – говорить парох о. П. Старух. – Тут завжди мирно розв’язують різноманітні труднощі, які трапляються в парафії. Тут дуже доброзичливі і привітні люди. Вони завжди готові допомогти, у кожний момент порадити, змобілізуватися. От і перед цим ювілеєм була велика мобілізація – щодня збиралося понад сорок осіб, охочих до праці. Для нас дуже важливо мати місце для молитви у своєму обряді, рідною мовою, важливо також, щоб включалися у справу самі люди. Тут, у Круклянках, такі є. І їхня активність є дуже велика. Спільно з ОУП ми намагалися корисно вирішувати для громади не лише церковні проблеми, але й загальногромадські, які хвилюють усіх нас, українців.
Після літургії священики з вірними вийшли на церковне подвір’я, де відбулося освячення води, освячення нового хреста та відкриття пам’ятного каменя, присвяченого 65-м роковинам злочинної військової Операції «Вісла» та одночасно – десятиріччю функціонування власної греко-католицької церкви Святого Йосафата Кунцевича

 
Єдність будує  

Метки

Схожі повідомлення

  • No Related Posts