ЄС - Інтернет для всіх - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

ЄС – Інтернет для всіх

 

Інтернет для всіх – амбіційна цифрова стратегія для ЄС

До 2013 р. кожен європеєць повинен мати доступ до широкосмугового інтернету і  вміти ним користуватися, а перенесення телефонних номерів має бути можливим не  тільки між мережами, але й країнами – це деякі з постулатів нової цифрової стратегії  ЄС.
Прийнята Європарламентом стратегія „Цифрові технології-2015” визначає пріоритети в області  цифрової економіки: зростання інформатичних компетенцій суспільства, в тому числі на  сільських територіях і серед старшого покоління, збільшення ринку цифрових послуг, а також  підтримка вільного поширення інформації.  Звіт має бути джерелом інспірації для Європейської  Комісії у сфері розвитку цифрових  технологій, які повинні бути однією з основ формування нової економічної стратегії Євросоюзу  „Європа-2020”. Євродепутати висловлюються за визначення конкретних цілей: напр., щоб до  2015 р. 75 % користувачів мобільних телефонів мало  доступ до технології 3G, яка  дозволяє  користуватися додатковими послугами.


Щонайменше половина домашніх господарств повинна мати ультрашвидкий інтернет за  доступною ціною до 2015 року. До цього ж часу має   стати загальною можливість здійснення  банківських переказів чи платежів в інтернет-магазинах за допомогою мобільних телефонів.  Європарламент виступає за зняття перешкод, які спричиняються до того, що інтернет-магазини  відмовляють в продажах клієнтам з інших країн ЄС або пропонують неадекватні кошти висилки.
Комісар Євросоюзу у справах цифрових технологій Неелі Крус (Neelie Kroes)  висловилазадоволення визначеними цілями. – ЄС не використає по-справжньому цифрову  революцію, якщо всі громадяни і всі фірми не отримають можливість повною мірою взяти участь  у новому цифровому суспільстві, яке приносить тривалі господарські і соціальні вигоди – сказала  вона.