ЄСЗД - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

ЄСЗД

 

Дипломатична служба ЄС: Парламент затвердив Мадридську  угоду , після підписання у Мадриді угоди про Європейську службу зовнішніх  дій (ЄСЗД), Європейський Парламент прийняв резолюцію, у якій містяться  рекомендації стосовно її внутрішньої структури та функціонування. Європейська  дипломатична служба – це одна з найбільших інновацій, впроваджених  Лісабонським Трактатом.
Європейський Парламент формально тільки висловлює свою думку щодо створення і  функціонування нової дипломатичної служби ЄС. Тим не менш, депутатам вдалося домовитися  про внесення значних змін до пропозицій голови ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін  Ештон (Catherine Ashton), які були внесені у березні цього року. Мадридська угода від 21  червня  передбачає, між іншим, нагляд з боку Європейського Парламенту за  бюджетом ЄСЗД, принцип географічної рівноваги під час створення корпусу дипломатів ЄС, а  також принципи відбору кадрів. Від імені Європейського Парламенту переговори проводили  депутати Ельмар Брок (Elmar Brok, EPL, DE), Гай Верхофштадт (Guy Verhofstadt, ALDE, BE) і  Роберто Гуалтіері (Roberto Gualtieri, S&D, IT).

60% з них мають бути службовцями ЄС Принаймні 60% всіх працівників категорії AD у дипломатичній службі мають бути службовцями,  для яких ЄС є місцем постійної роботи. Коли ЄСЗД вже матиме повну здатність до проведення  своєї діяльності, персонал з держав-членів повинен  становити принаймні одну третину всього  персоналу ЄСЗД, який належить до функціональної групи AD. Високий представник щороку  представлятиме перед Європейським Парламентом та Радою звіти про призначення на посади в  ЄСЗД.
Набір до ЄСЗД слід проводити на основі компетенції так, щоби при цьому гарантувати відповідну  географічну і статеву рівновагу. Персонал ЄСЗД має  складатися зі значної кількості громадян  кожної держави-члена ЄС. Перегляд кадрів, запланований на 2013 р., матиме на меті  вирівнювання ймовірних диспропорцій. У випадку відсутності рівноваги між представниками  держав будуть застосовані заходи, які відповідають  механізму квот, що був впроваджений у  2004 р., коли відбувалося працевлаштування службовців з нових держав-членів.
Вже 1 січня 2011 р. до ЄСЗД буде переведено 1525 службовців, які працюють у Комісії та  Секретаріаті Ради. Буде також створено 100 нових посад. В окремих випадках ЄСЗД матиме можливість використовувати обмежену кількість відряджених вузькоспеціалізованих державних  експертів.
Розташування й організація ЄСЗД буде розташована у Брюсселі. Її центральна адміністрація складатиметься з 136 колишніх  делегацій Європейської Комісії у всьому світі. Центральна адміністрація буде створена у формі  генеральних дирекцій, які відповідатимуть за всі географічні райони, а також за багатосторонні  справи. В організаційній структурі передбачається осередок, відповідальний за питання прав  людини як на центральному рівні, так і на місцевих – у делегаціях. Пані Кетрін Ештон отримає  також організаційну підтримку в її контактах з Європейським Парламентом.


Політична і бюджетна відповідальність ЄСЗД, з політичної і фінансової точки зору, буде звітуватися перед Європейським Парламентом,  а Парламент затверджуватиме бюджет цієї служби. Європейська Комісія відповідатиме за  виконання оперативного бюджету дипломатичної служби. З цією метою у бюджеті Комісії буде  створено новий розділ Х «Європейська служба зовнішніх дій».
Спеціальні Представники, а також керівники делегацій у державах, які Парламент вважатиме  важливішими зі стратегічної точки зору, будуть зобов’язані особисто відповідати на запитання  парламентарної комісії закордонних справ.
Чергові заходи Голосування за рішеннями щодо змін у кадровому та фінансовому регламентах ЄСЗД, а також  бюджеті , які Парламент прийматиме разом  з Радою в рамках процедури спільного  рішення, відбудуться після перерви на канікули. Через місяць після втілення у життя рішення  Ради, яке визначає організацію та принципи функціонування Європейської служби зовнішніх дій,  Високий представник ЄС підготує і представить Комісії оцінку надходжень та видатків ЄСЗД,  щоби врахувати їх під час коригування бюджету.

 
ЄСЗД  

Метки

Схожі повідомлення

  • No Related Posts

Автор