Європейський інтернет-портал "е-Правосуддя" - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Європейський інтернет-портал “е-Правосуддя”

 

Європейський інтернет-портал “е-Правосуддя” дає  громадянам можливість швидко отримати відповідь на  юридичні питання  Італієць, що подорожує до Німеччини, потребує юриста. Французький підприємець  потребує інформації з угорського земельного кадастру. Естонський суддя має  питання про іспанську судову систему. На сьогоднішній день отримання такої  інформації може зайняти багато тижнів. Відповіді на ці питання у 22 мовах  Європейського Союзу будуть доступні одним натиском  мишки. ЄС запустив  європейський портал “е-Правосуддя” – електронний сервіс, який надає доступ до  систем правосуддя на території ЄС.
Інтернет-портал служитиме громадянам, підприємствам, юристам і суддям в отриманні  відповідей на правові питання щодо транскордонних справ і дозволить підвищити рівень  поінформованості громадян про різні правові системи – і таким чином створить єдиний простір  правосуддя. Перша версія порталу з більш ніж 12 000 сторінок, пропонує величезну кількість  інформації та посилання, що відносяться до правил і практик в усіх державах-членах.  На порталі, наприклад, можна знайти інформацію про правову допомогу, професійну підготовку  співробітників судових органів та організацію відео-конференцій, а також посилання на правові  бази даних та онлайн-звіти про реєстри банкрутств і земельних кадастрів. Інформація про судові  системи сьогодні доступна для більш, ніж 10 мільйонів громадян, які щороку беруть участь в  транскордонних судових процедурах.

Проект “еПравосуддя” є основою сучасної європейської системи правосуддя, а портал “е-Правосуддя” є  шляхом, що провадить до неї. Для досягнення сталого успіху тепер потрібно тісна співпраця між  усіма сторонами, які беруть участь у проекті.

“Е-Правосуддя” – це система правосуддя, доступна одним натиском мишки. Сьогодні ЄС зробила  великий крок вперед у справі забезпечення правосуддя для громадян ЄС і взаємного  ознайомлення із різними правовими системами. Знання дають довіру, а довіра гарантує  впевненість, що наші права будуть захищені, незалежно від того в якій частині Європи ми є.  Громадяни, підприємці та юристи скористаються зі справжнього, єдиного електронного  інформаційного пункту з питань правосуддя. Портал змодернізує та зраціоналізує спосіб, у який  люди отримують інформацію та юридичні консультації. Інформація буде передаватись швидко і  мовою конкретного громадянина.

Можна отримати швидку відповідь у зв’язку з такими  життєвими ситуаціями, як розлучення,  смерть, правовий спір або навіть зміна місця мешкання. Можна знайти юриста в іншій державі, щоб дізнатись, як уникнути дорогої судової процедури, де скласти скаргу і право якої державичлена має бути застосоване у конкретному випадку, а також чи має громадянин право на  отримання юридичної допомоги.
Юридичні представники, нотаріуси та судді можуть мати доступ до юридичних баз даних,  зв’язатись за допомогою мережі з працівниками тієї ж професії в інших державах-членах і знайти  інформацію про підготовку суддів. Вони також можуть отримати інформацію про організацію  транскордонних відео-конференцій. Підприємці матимуть доступ до реєстру банкрутств та  земельних кадастрів, а також інформацію про чинні закони і транскордонні процедури.

Багатомовний портал долає мовні бар’єри, які часто  заважають отриманню такої інформації,  оскільки він дає інформацію на всіх офіційних мовах ЄС. Зміст веб-порталу доступний на 22  офіційних мовах ЄС. Посилання на веб-сайті будуть направляти користувачів до інформації в  кожній державі-члені.

Участь суддів та інших юридичних працівників: нотаріусів, адвокатів, судових виконавців та  медіаторів, є необхідною для забезпечення успіху порталу, з цією метою здійснюється ряд  додаткових проектів. Наприклад, ведеться робота з розробки пошукової системи європейського  права (ECLI) для полегшення доступу до національних і європейських систем судової практики в  транскордонному контексті.

Комісія, яка є адміністратором сайту, буде надалі тісно співпрацювати з державами-членами,  щоб поступово збагачувати зміст сторінки і додавати до неї нові функції.  Наступні кроки   Запуск порталу є першим кроком у створенні багатомовного веб-сайту, який може полегшити  життя громадян, ділових кіл і юристів в Європі. Протягом найближчих кількох років, портал буде розширений за рахунок нової інформації,  інструментів і функцій. Збір інформації про права обвинувачених і потерпілих в усіх державахчленах ЄС , у тому числі інформація про спосіб  трактування дорожніх правопорушень у різних країнах-членах. Цей збір інформації служитиме як  юристам, так і громадянам у якості основного довідкового інструменту.

Майбутні версії порталу покращать існуючі інструменти правосуддя ЄС, що дозволить  громадянам ініціювати процедуру європейського судового розгляду в справі дрібних скарг або в  справі європейського наказу оплати через Інтернет. Підприємці також скористаються з низших  витрат за рахунок простіших і більш справних юридичних процедур, які будуть виконуватись за  допомогою Інтернету, після подальшого розміщення на порталі реєстрів банкрутств, підприємств  і земельних ділянок. Суди матимуть можливість розглядати заяви від інших держав-членів,  внесені за посередництвом Інтернету, і спілкуватись з позивачами і відповідачами у справі, а  також судами в інших державах-членах.

Вже опрацьовується можливість запровадження у 2013  році інструменту, який дозволить  громадянам більш детальний пошук юриста. Портал створить, наприклад, можливість пошуку  німецького юриста, який спеціалізується в угорському родинному праві.  Крім того очікується значний прогрес у вирішенні проблем сумісності країн ЄС в справах  електронного підпису, е-посвідчень та електронних платежів. Рішення в цих сферах необхідні  для повної реалізації проектів в області е-правосуддя, зокрема Європейського наказу сплати, а  також європейського судового розгляду дрібних позовів.