Закриття вугільних шахт в ЄС - 3ipka.net - Зірка України. Офіційна Україна

Закриття вугільних шахт в ЄС

 

Європейський парламент закликає до підтримки вугільних
шахт до 2018 року

Закриття неконкурентоспроможних вугільних шахт не спричинить скорочення  викидів вуглекислого газу, але призведе до поважних соціальних проблем –  переконують члени економічного комітету Європейського Парламенту. Резолюцію,  яка закликає до відстрочення закриття збиткових шахт до 31 грудня 2018 року, було  прийнято комісією ЄП рішучою більшістю голосів.

Європарламентарії таким чином відреагували на проект Європейської Комісії, в якому  пропонувалось закриття збиткових шахт вже 1 жовтня  2014 року. В цьому випадку  Європейський Парламент має право висловлювати свою думку.  «Прийняття резолюції рішучою більшістю голосів буде сильним політичним сигналом для Ради  ЄС», – заявив перед голосуванням депутат-доповідач  Бернард Рапкай (S&D – Група  прогресивного союзу соціалістів і демократів, Німеччина).
На думку депутатів, віддалення ліквідації збиткових шахт дозволить знайти прийнятні з  соціальної точки зору рішення і уникнути масових звільнень у багатьох державах-членах ЄС.
Депутати також висловились за збільшення граничного рівня державної допомоги для охороних  програм в закладах, які планується закрити, підкреслюючи проте, що вона повинна мати  спадаючу тенденцію.

Вони також прийшли до висновку, що шахти повинні бути закриті згідно з планом, якщо вони не  стануть прибутковими до остаточного терміну закриття, і якщо їх існування не є необхідним для  задоволення енергетичних потреб Європейського Союзу.  Європарламентарії хочуть, щоб державна допомога могла бути призначеною на дослідження та  інвестиції в технології скорочення забруднення від спалювання вугілля.

 

 
Закриття вугільних шахт в ЄС  

Метки

,

Схожі повідомлення

  • No Related Posts

Автор